23 Şubat 2012 Perşembe

Royal icing yapımı


Royal icing çalışmayı çok istiyorumdum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda elde ettiğim genel royal icing tarifini ilk kez deneyerek yaptığım kurabiyeler bunlar. Bir daha ki denemem de royal icingin kıvamını biraz daha koyu tutmam gerekecek sanırım. Deneme yanılma ile daha da tecrübe kazanacağım. Kurabiyemiz tarçınlıydı ve royal icingin şeker hamuruna göre daha da lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Ben çok beğendim ve ikram ettiğim arkadaşlarımda beğendiklerini söylediler. Bundan sonra da icing konusunda kendimi geliştirmeye devam edeceğim.

 Royal icing çalışmak için yeterli materyale şu an için sahip değilim. Elimde sadece pasta üzerine yazı yazmak için kullanılan silikon bir yazı yazma tüpü vardı. Çalışmamı onunla yaptım. Bundan sonra gerekli malzeleri edinip daha farklı çalışmalar yapabileceğim sanırım.
 Royal icing sıkmak için farklı uçlara sahip bir duy takımına ve plastik tüplere ihtiyacım olacak.
 Royal icing çalışırken güçlü bir hayal gücüne sahip olmak ve onu  kullanmak yeterli :)

Beyaz kalbin üzerine pembe çizgiler çizip kurdanla aksi yönlere çizik atarak bu formu elde ettim.Love yazısını yazdığımda gayet iyiydi fakat sonrada yayıldı. Bir daha ki sefere sanırım biraz daha pudra şekeri ekleyip daha koyu bir kıvam elde etmem gerekecek. Yeni çalışmalarımda görüşmek üzere...